Gölde ölümlü kaza: Anne ve çocukları bir gün suda bekledi

Konya’da inşaat işiyle uğraşan Yakup Kılıç, beraberinde Dudu A. ve onun çocuklarıyla birlikte cuma günü Beyşehir Gölü’nün kıyısındaki Kuşluca Mahallesi’ne geldi. 

Aracını burada park eden Kılıç, daha sonra teknesiyle göldeki Aygır Adası’na geçti. Saat 10.00 sıralarında geri dönmek isterken 4 kişinin içinde bulunduğu tekne, alabora oldu.

Çocuklar giydikleri can yelekleri sayesinde su yüzeyinde kalırken, anneleri ise onlara tutundu. Yakup Kılıç ise suda kayboldu. Aileler cumartesi günü saat 01.00 sıralarında kayıp başvurusunda bulununca, yapılan arama çalışmasında Kılıç’ın aracı gölün kıyısında bulundu. 

Jandarma, AFAD ve itfaiye ekipleri, gölde arama çalışması başlattı. Dün çalışma sonucu Dudu A. ile 12 ve 8 yaşındaki iki kızı kurtarılıp, hastaneye kaldırıldı.

Yahya Kılıç

Kılıç’ın bulunması için bugün askeri helikopter çağrıldı. Helikopterden alınan görüntüler sayesinde saat 13.00 sıralarında Kılıç’ın cansız bedenine ulaşıldı. Yahya Kılıç’ın cesedi otopsi için Beyşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x