Manisa’da 24 fabrika işçisi, Edirne’de 108 hükümlü, tavuk- pilavdan zehirlendi!

Manisa’da, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 4. kısımda kablo üretimi yapılan fabrikadaki 24 işçi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. İşçilerin yemekte tavuk- pilav ve patlıcan yediği belirtildi.

Olay, saat 23.00 sıralarında Manisa OSB 4. kısımda kablo üretimi yapılan bir fabrikada meydana geldi. İddiaya göre, fabrikada yemek yedikten fenalaşan 24 işçi, fabrikaya çağrılan işçi servisi ile Merkezefendi Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü.

Burada tedaviye alınan işçilerin, yemekte tavuk- pilav ve patlıcan yediği öğrenildi. İşçilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

EDİRNE’DE DE 108 HÜKÜMLÜ HASTANEYE KALDIRILDI

Edirne’de Tarım Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan 108 hükümlü, akşam yemeğinden zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Edirne Tarım Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü bulunan 108 kişi, akşam yemeğinde tavuk-pilav yedi. Hükümlülerde bir süre sonra zehirlenme belirtileri baş göstermesi üzerine 51’i Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, 57’si de Sultan 1’nci Murat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanelerde müdahale edilen 108 kişi, tedavilerinin ardından cezaevine geri götürüldü.

Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber de hastanelere giderek, hükümlülerin durumu hakkında bilgi aldı. Jandarma ve infaz koruma memurları da hükümlülerin tedavileri sırasında hastanelerde güvenlik önlemi aldı. Hükümlülerin zehirlenmesiyle ilgili başlatılan inceleme sürdürülüyor. 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x